Van Gölü Ekspresi ile Bitlis | Van | Ağrı Turu Tatvan - İstanbul Tatvan,Ahlat,Akdamar,Gevaş,Doğubeyazıt

Van Gölü Ekspresi ile Bitlis | Van | Ağrı Turu

Tatvan, Ahlat, Akdamar Adası, Gevaş, Gürpınar, Muradiye, Doğubeyazıt

Tren mail ile gidiş, Uçak kiss ile dönüş

1.Day

İstanbul broken heart Sakarya broken heart Ankara mail Van Gölü Ekspresi

Özel aracımızla Beşiktaş İskele (03.00), Üsküdar Metro İstasyonu önü (03.15), Bağlarbaşı Asfa Koleji önü (03.25), Sakarya Arifiye Otobüs Terminali (05.00) noktalarından misafirlerimizi alarak Ankara Tren Garı’na doğru yola çıkıyoruz, Ankara’dan gelen katılımcılarımızla Ankara Tren Garı'nda buluşmayı müteakip saat 11.00’de Van Gölü Ekspresi ile yataklı (2 kişilik yataklı) veya örtülü kuşetli (4 kişilik yataklı) vagonlarda 25-26 saatlik harika, dinlendirici bir yolculukla Ankara - Kırıkkale - Kayseri - Sivas - Malatya - Elazığ – Muş yolunu izleyerek Tatvan’a varmak üzere hareket ediyoruz. Yolda yatmak, uyumak, yemek, içmek, kitap okumak, müzik dinlemek, muhabbet etmek serbesttir. :)

2.Day

Van Gölü Ekspresi mail Tatvan

Geceleyin yatağımızda uyuyarak, gündüz vakti vagonumuzda yiyip içip harika Anadolu manzaralarının ve muhabbetin tadını çıkartarak deneyimlediğimiz Van Gölü Ekspresi yolculuğumuz sonrası saat 12.00-13.00 civarında Tatvan Gar’a varıyoruz. Salaş bir büryancıda vereceğimiz öğle yemeği molasında dileyen misafirlerimiz yörenin meşhur yemeği büryanı (tur ücretine dahil değil) tadabilirler. Sonrasında Tatvan’da göreceğimiz yerler; Nemrut Kalderası, Krater Gölleri ve El Aman Kervansarayı. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 4* Taşar Royal Hotel, 4* The Crater Hotel vb.

3.Day

Tatvan broken heart Ahlat broken heart Bitlis broken heart Akdamar Adası broken heart Gevaş broken heart Van

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Özbekistan'ın Buhara ve Afganistan'ın Belh kentleri ile birlikte "Kubbet-ül İslam" olarak adlandırılan dünyadaki 3 beldeden biri olan Ahlat’a hareket ediyoruz (42 km). Ahlat turumuzda Orhun Abideleri'nden sonra Türk İslam coğrafyası için en önemli eserlerden olan, üzerlerindeki kabartma ve oyma işlemelerle 8 bin 200 mezar taşını içeren Selçuklu KabristanıAbdurrahman Gazi TürbesiSelçuklu, İlhanlı, Karakoyunlu ve Akkoyonlu Dönemleri'ne ait Ahlat Kümbetleriİskender Paşa CamisiEmir Bayındır Köprüsü görülecek yerler arasındadır. Buradan Bitlis Merkez’e geçiyoruz (60 km). Bitlis turumuzda Bitlis Kalesi (kapalı olduğu için dışarıdan), İslahiye Medresesi, Şerefiye Camisi, Eyyüb El Ensari Hz.’nin kardeşi Feyzullah Ensari Hz. Türbesi, Bitlis Ulu Camisi, Bitlis Seyir Terası'ndan Beş Minare. Öğle yemeği molası için Bitlis’in en meşhur büryancısına geçiyoruz (öğle yemeği tur ücretine dahil değil). Bitlis’in meşhur ballarından almak isteyenler için kısa bir serbest zamandan sonra Van’ın Gevaş ilçesine hareket ediyoruz (128 km). Gevaş’tan Akdamar Adası’na tekneyle geçiyor, Van Gölü’nün en büyük ikinci adasını ve Akdamar Kilisesi’ni geziyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 5* Elite World Hotel vb.

4.Day

Van broken heart Gürpınar broken heart Van

Otelde alacağımız Yöresel Van Kahvaltısı çeşitlerini de içeren açık büfe kahvaltının ardından Van’ın Gürpınar ilçesinde bulunan Urartular Dönemi'nden kalma Çavuştepe Kalesi (Van’a 25km) ve Güzelsu Mahallesi'nde bulunan, geçmişi itibariyle Urartu Devleti’ne kadar uzanan, Osmanlı Devleti'ne tabi Mahmudi Beyleri'nin yaptırdığı şekliyle günümüze ulaşmış olan şato görünümlü Hoşap Kalesi’ni (Van’a 60km) gezdikten sonra Van merkeze geri dönüyoruz. Van merkezde Van Kalesi, Eski Van Kalıntıları, Hüsrev Paşa Camisi, Urartu tekniği ile gümüş yapımını anlatan gümüş atölyesi, Van Kedi Evi’ni görüyor ve dileyenlerin Van otlu peynirini alabileceği alışveriş molasından sonra akşam yemeğimizi almak üzere restoranımıza, sonrasında da otelimize geçiyoruz. 5* Elite World Hotel vb.

5.Day

Van broken heart Muradiye broken heart Doğubeyazıt broken heart Van kiss İstanbul / Ankara

Otelden erken ayrılıyor ve meşhur Van kahvaltısını bir de yerinde tatmak üzere Van’ın meşhur kahvaltı salonlarından birine gidiyoruz. Kahvaltının ardından Van merkeze 80 kilometre uzaklıktaki Muradiye ilçesinde Bendimahi Çayı üzerinde bulunan ve sahip olduğu doğal güzelliklerle her mevsim ziyaretçilere görsel şölen sunan Muradiye Şelalesi’ne hareket ediyoruz. Şelaleyi gördükten sonra Ağrı’nın Doğubeyazıt ilçesine doğru yolumuza devam ediyoruz. Doğubeyazıt’ta Ağrı Dağı eteklerine kurulmuş İshakpaşa Sarayı’nı ve Ahmed-i Hânî Türbesi’ni ziyaret edip öğle yemeği için serbest zaman verdikten sonra Van Havalimanı’na doğru yola koyuluyoruz. Ankara’ya dönecek olan misafirlerimiz Anadolu Jet Havayolları 20.05 uçağı ile Ankara Esenboğa Havalimanı'na, İstanbul’a dönecek olan misafirlerimiz Pegasus Havayolları 20.30 uçağı ile İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na hareket ediyor. Varış Ankara için 21.50, İstanbul Sabiha Gökçen için 22.40.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • İstanbul'dan Ankara’ya transfer
 • Van Gölü Ekspresi ile Ankara Gar - Tatvan Gar arası yataklı vagonda 2 yataklı veya örtülü kuşetli vagonda 4 yataklı tren bileti
  Önemli: Tren biletlerinde önceden rezervasyon seçeneği olmadığından biletler satışa çıktığında satın alınacak olup 2 kişilik yataklıları tercih eden kişi sayısı satın alınabilenden fazla olursa başvuru sırasına göre tahsis edilecektir. 4 kişilik vagonlarda 4 kişilik aile olunmadığı sürece "sadece tren yolculuğu sırasında" bayanlar ayrı erkekler ayrı konaklanacaktır.
 • İstanbul'dan katılacak misafirlerimiz için Pegasus Havayolları ile Van - İstanbul tek yön ekonomi sınıfı uçak bileti ve vergileri
 • Ankara'dan katılacak misafirlerimiz için Anadolujet Havayolları ile Van - Ankara tek yön ekonomi sınıfı uçak bileti ve vergileri
 • 3 gece 4* ve 5* kalitesinde otellerde konaklama
 • 2 açık büfe kahvaltı otelde
 • Van kahvaltı salonunda kahvaltı
 • 3 set menü akşam yemeği (İkisi otelde, birisi restoranda)
 • Klimalı lüks araçla Van, Bitlis ve Ağrı’da tur boyunca yapılacak tüm transferler Rotamızda otobüsün giremediği pek çok yer olması sebebi ile Tatvan’da minibüs tipi, diğer günlerde yarım otobüs tipi araçlar ile seyahat edilecektir.)
 • Akdamar Adası gidiş-dönüş feribot ücreti
 • Van Kalesi, Akdamar Kilisesi, Van Kedi Evi, İshakpaşa Sarayı giriş ücretleri
 • Otoyol ve otopark ücretleri
 • Profesyonel rehberlik hizmeti
 • Seyahat sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğle yemekleri ve yemeklerde alınan kapalı içecekler
 • Yolda alınan yiyecek ve içecekler
 • Program dışı talep edilecek turlar
 • Otel ekstraları (oda servisleri, telefon vb.), bahşiş
 • Kişisel harcamalar
 • Programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet

Bir başka organizasyonda buluşmak üzere…

Contact
Email : reservation@hotelreservation.com.tr
This is the official booking website of Hotel Reservation. Get the best prices and occasion from www.hotelreservation.com.tr.
Call Center